נסיעת צוות מפעלות לרואנדה

כחלק מהרחבת הפעילות הבינלאומית של העמותה לאחר פרויקטים מוצלחים בהודו, קמרון, האיטי, ניגריה ובפיליפינים, ממשיכה מפעלות לקדם את הפעילות שלה ברחבי העולם.

בתאריכים 6-20/7/2014 נסעו תום מרסלנד ויעל פז לרואנדה שבמזרח אפריקה כחלק משיתוף פעולה עם (CAC) Coaches Across Continents, ארגון שבדומה למפעלות, מקדם כדורגל ככלי לשינוי חברתי. CAC פועלים משנת 2008 וקיימו עד היום הכשרות בכ-27 מדינות מתפתחות בעיקר.

מטרת הנסיעה הייתה ללמוד את מודל ההפעלה של CAC בכדי להפעיל בעתיד באופן עצמאי מתנדבים שלנו שיכשירו מאמני כדורגל ואנשי חינוך מקומיים כיצד להשתמש בספורט ובכדורגל ככלי לשינוי חברתי, מנהיגות קהילתית, מפגש בין-תרבותי ועוד.

בנוסף, ניתנה לנו ההזדמנות לחלוק ידע מקצועי, להעשיר את בנק המתודות והפעילויות שלנו ולתרום מהידע של מפעלות וצורת האימון שלנו ל CAC ולשותפים מקומיים.

צוות מפעלות לקחו חלק בשתי הכשרות בנות 15 שעות כל אחת, אחת בעיר גיסני ואחת במחוז רואמגאנה. בשתי ההכשרות יחד נכחו 185 מאמני ומאמנות כדורגל מקומיים ואנשים מתחום החינוך והספורט.

ההכשרות התקיימו הודות לשני ארגונים מקומיים- Football for Hope, Peace & Unity ו- Dream Team Football Academy, שמשתפים פעולה זה עם זה במטרה לקדם מנהיגות צעירה ויזמות דרך הכדורגל, כמו גם תכנים של פתרון קונפליקטים וקירוב אתני ותרבותי בעיקר על רקע רצח העם שהתרחש במדינה בשנת 1994 ועל אף השקט השורר שם, האירוע הנורא הזה נוכח בכל פינה.

 

נציגי הארגונים המקומיים היו שותפים מלאים להכשרות והמפגש איתם היה משמעותי ומרתק, והביעו רצון לקיים איתנו שיתוף פעולה עתידי.